• Svrček a mravce

• Počas 3 dní naše študentky 2. ročníka  odbor učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo vystúpili s hudobno-dramatickým vystúpením Svrček a mravce v 9 materských škôlkach v Holíči, Kátove, Skalici, Borskom Mikuláši, Šaštíne a v Kútoch.
            • Čabelkovci v Rimini

• Keď vám niekto povie Taliansko, mnohí z nás si predstavia pizzu, more, zmrzlinu, vinice, slnko, more, skútre, futbal, mesto Rím, hlučných temperamentných ľudí.....áno všetky tieto atribúty spĺňa krajina, ktorá na mapách vyzerá ako čižma.... Predposledný júnový týždeň od 20. 06. – 24. 06. 2017 si niekoľko študentov užívalo horúce dni na slnečných plážach v Rimini.

• Tereziánske dni Holíč

• V dňoch 16.-17. júna 2017 sa uskutočnilo v areáli národnej kultúrnej pamiatky Holíčskeho zámku už tradičné podujatie Tereziánske dni. Na programe sa podieľali aj študentky z našej školy, ktoré si pripravili hudobné vystúpenia. V piatok sa na hlavnom pódiu konalo vyhlásenie najlepších študentov z holíčskych škôl s názvom Top žiak 2016. Naši top študenti: 1. ročník: Milan Krupan – za výborné študijné výsledky, ochotu a pomoc spolužiakom. 2.ročník: kolektív 2.B triedy – za aktivity počas školského roka, ktoré organizovali pre deti z materských škôl, 3. ročník: Denisa Filípková – kapitánka volejbalového družstva. Oceneným študentom blahoželáme.
            • "Ty máš mňa a ja mám teba."

• Dňa  13. 6. 2017 sa študenti prvého ročníka zúčastnili prednášky v rámci prípravy na manželstvo a rodičovstvo. Prednášajúca Mgr. Martina Šipošová z Centra pre rodinu študentom bližšie priblížila rôzne fázy lásky: priateľstvo, zamilovanosť a manželstvo.
            • Odborné exkurzie polygrafov

• Študenti odbor polygraf – operátor tlače navštívili v rámci odborných exkurzií firmy zamerané na polygrafiu. Prvá exkurzia bola do spoločnosti Horsona, s.r.o. so sídlom v Trnave. Firma sa sústreďuje na výrobu obalových materiálov na báze flexibilných fólií, papiera a kombinovaných materiálov. Využívajú hĺbkotlačovú technológiu a vyrábajú prevažne obalové materiály určené pre potravinársky priemysel. Druhá exkurzia bola do spoločnosti Kaňák, s.r.o. so sídlom v Rohatci. Firma sa špecializuje na výrobu výsekových nástrojov pre výsek obalov, štočky pre reliéfnu ražbu, vylupovacími nástrojmi, rozlamovacími nástrojmi apod.
            • Rómeo a Júlia

• Dňa 08.06.2017 sa prváci  našej školy SOŠ Jozefa Čabelku zúčastnili literárno – hudobného pásma s názvom „Rómeo a Júlia“, ktoré sa uskutočnilo pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja a Ministerstva kultúry v Piešťanoch. Oživením tohto predstavenia bolo aj moderovanie známej televíznej a rozhlasovej moderátorky Adely Banášovej, ktorá je povestná svojím inteligentným a nevtieravým humorom.

• Deň detí na zámku

• Pod názvom Mesto deťom sa 1. júna uskutočnilo v areáli Holíčskeho zámku a jeho okolí zábavno-súťažné podujatie. Ako symbolický darček predškolákom a žiakom I. stupňa ho pripravilo Oddelenie kultúry a športu spolu s Centrom voľného času a obidvomi strednými školami.
              Takmer šesťsto detí si mohlo užiť dopoludnie plné hier, pohybu a súťaženia. Na každom z deviatich stanovísk vítali účastníkov rozprávkové postavičky, víly, čarodejnice či šašovia, ktoré mali pre ne pripravené jednoduché úlohy a ďalšie zábavné aktivity.