• O našej škole

• Nadpis

• Príhovor riaditeľa školy

• Vážení priatelia,

srdečne Vás vítam na našich webových stránkach. Poskytnú Vám kompletné informácie o našej škole.

Našu strednú odbornú školu zvykneme volať „stará dáma s mladým srdcom“. Starou dámou sme z toho dôvodu, že sme plne etablovanou strednou odbornou školou v Trnavskom kraji s takmer storočnou tradíciou, ktorá za dobu svojej existencie vychovala niekoľko tisíc úspešných absolventov.

Zároveň však máme mladé srdce – naša stredná odborná škola pod vedením mladého pedagogického zboru skutočne žije; nejde len o desiatky mimoškolských aktivít, športových turnajov, súťaží, preventívnych projektov, umeleckých eventov či výmenných pobytov študentov v rámci programu Erasmus+, ide najmä o atmosféru našej školy, ktorá sa nedá slovami opísať – tú musíte zažiť.

Najviac hrdí sme však na niečo oveľa dôležitejšie: naša stredná odborná škola neprodukuje nezamestnaných absolventov pre úrady práce. Naši študenti sa po ukončení štúdia môžu vo svojich odboroch okamžite zamestnať – no zároveň sú i plne pripravení pokračovať v štúdiu na kvalitných vysokých školách doma i v zahraničí.

Úplné stredné vzdelanie poskytujeme hneď v niekoľkých odboroch technického i humanitného zamerania (logistika – informačné technológie, polygraf – operátor tlače, ekonomika, sociálno-výchovný pracovník, učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo). Využívame pritom osvedčené i inovatívne vyučovacie metódy za využitia modernej techniky.

Dnešná doba strednému odbornému školstvu nepraje. Každý chce študovať na gymnáziu, a to i za cenu slabého prospechu či neskoršieho vysokoškolského štúdia odborov, ktoré mladému človeku nedávajú žiadnu šancu sa slušne zamestnať (veď koľko „manažérov“ a „politológov“ dnes pracuje za pásom vo fabrikách).

Našou odpoveďou na tento trend je poskytovanie kvalitného vzdelania v oblastiach, v ktorých je nedostatok pracovných síl a ktoré mladým ľuďom dávajú perspektívu dôstojného, slušného a ekonomicky zabezpečeného života v dospelosti.

Ing. Jozef Pavlík