• Polygraf - operátor tlače

• ŠKOLSKÝ ROK 2019/2020

• Miesto zahraničnej stáže: Český Těšín, firma Finidr

V dňoch 13. - 26. 10. 2019 sa piati študenti odboru operátor tlače (Elena Sýkorová,Marek Pňaček, Matej sklenár, Martin Stehlík a Tibor Grúber  ) zúčastnili stáže v Českej republike. Mali možnosť spoznať tlačový gigant v Českom Těšíne, firmu Finidr, ktorá sa zaoberá tlačou knižnej produkcie. Kolovaním po výrobe si študenti overovali skúsenosti nadobudnuté v Grafobale Skalica, kde počas školského roka praxujú a kde je obdobný strojový tlačový park. Portfólio výrobkov firmy Finidr je exportované do 45 krajín sveta, čo tvorí 75 percent ich výroby. Ročne sa tu pri nepretržitom chode tlače a kníhviazačstva vyrobí 24 miliónov kníh. Finidr patrí medzi najväčšie tlačiarne v knižnej produkcii v strednej Európe, ktorá zamestnáva približne 500 pracovníkov zo Slovenska,Česka, Poľska a dokonca aj z Filipín. Ich ročný obrat predstavuje 900 miliónov českých korún. Kvalitou a permanentnou modernizáciou sa snažia držať krok s poprednými polygrafickými firmami v Európe a vo svete.
              Počas svojho pobytu vo voľnom čase študenti navštívili mnohé okolité miesta ako Ostravu, Frýdek-Místek, Hukvaldy, Štramberk, Havířov a Poľský Těšín, kde spoznávali krásy a historické pamiatky Moravsko- sliezskeho kraja.
              Jozef Dojčák

Viac fotografií z Erasmus+ nájdete TU.

• ŠKOLSKÝ ROK 2017/2018

• Miesto zahraničnej stáže: Český Těšín, firma Finidr

Piati študenti druhého ročníka z našej školy – odboru operátor tlače sa zúčastnili stáže, podporovanou programom Erasmus+ v tlačiarni FINIDR v Českom Těšíne.

• Staňte sa naším fanúšikom