Beseda s ruským veľvyslancom

11.04.2016 sa pri príležitosti 71. výročia oslobodenia nášho mesta Holíč konala v historickej budove Fajansy výstava spojená s besedou, na ktorej sa zúčastnil veľvyslanec Ruskej republiky na Slovensku ako aj primátor mesta Holíč, nadšenci Historického klubu z Nového mesta nad Váhom prezentujúci uniformy ruských, nemeckých a slovenských vojakov, taktiež zbrane použité v bojoch 2.svetovej vojny a žiaci našej školy SOŠ Jozefa Čabelku. Počuť rozprávanie ruského veľvyslanca ako aj profesora z Trnavskej univerzity, z katedry histórie o napoleonských vojnách o postave slávneho generála Kutuzova, o ruských vojakoch červenej armády ako oslobodzovali  nielen naše mesto bol nezabudnuteľný zážitok. Všetci prítomní mali možnosť si po besede prezrieť výstavu obrazov s tematikou slávnych bitiek, ale aj výstavu historických zbraní a uniforiem. Bolo to veľmi poučné popoludnie a naša vďaka patrí všetkým tým, ktorí položili svoje životy pri oslobodzovaní našej vlasti.

Mgr. Monika Magulová