Slovo je nádych - Dominika Hladíková

Každý z Vás isto vie, že marec je vyhlásený za „Mesiac knihy“. Aj z tohto dôvodu sme na našu školu pozvali bývalú študentku, úspešnú blogerku a poetku Dominku Elizabeth Hladíkovú, ktorá naše pozvanie prijala.
„Slovo je nádych“, názov prvotnej poetickej zbierky Dominiky Elizabeth Hladíkovej, ktorá sa nám prednedávnom pripomenula svojim životným úspechom.

Vedeli sme o talente, čítali sme básne a povzbudzovali Dominiku v poetickej tvorbe, odkedy sa rozhodla študovať na Strednej odbornej škole J. Čabelku v Holíči na Bernolákovej ulici v odbore sociálno – výchovný pracovník. Dnes úspešná maturantka vydala prvú zbierku básní.
Jasnou voľbou bolo pozvanie Dominiky a jej priateliek Denisy, Tatiany a Ivony k prezentácii modrej, nádherne ilustrovanej zbierky. Predstaviteľka vydavateľstva  Art Floyd Bratislava vyspovedala Dominiku a spoločne postupne predstavovali básnickú zbierku. Zhudobnené básne dotvárali kamarátky hrou na klavír a gitarou, recitovaním vybraných „kúskov“.
V rozhovore s autorkou sme sa dozvedeli pohnútky vzniku nádhernej knihy a plány Dominiky v krátkej budúcnosti. Prezradila nám, že má rozpracované niektoré projekty v rámci celého Slovenska v spojitosti s autormi slovenskej poézie a prózy.
Dominika si pripravila pre študentov minikvíz, po ktorom úspešného riešiteľa odmenila   knihou s vlastným venovaním. Zároveň stihla odpoveď na zvedavé a zaujímavé otázky obecenstva.
Pedagógovia i študenti mali možnosť podeliť sa s radosťou Dominiky a vliať jej novú energiu do ďalšej tvorby. Dominika, sme na Teba hrdí. Ďakujeme všetkým, ktorí Dominike pomohli pri zrode nádhernej knihy. Radi Ťa uvidíme zasa u čabelkovcov.
Mgr. Igor Černin
Mgr. Lenka Suchá