• Turistika - Terchová

• Koniec školského roka už tradične patrí výletom. Aj študenti 1.B študijného odboru učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo sa zúčastnili trojdňového výletu v prekrásnej prírode Malej Fatry. Spolu s triednym učiteľom absolvovali "malú" túru na Rozsutec a turistiku cez Jánošíkove diery, ktoré sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii. Po výlete prišli plní krásnych zážitkov, utuženého a bližšie spoznaného kolektívu. Dôkazom toho, že sa výlet vydaril je fotogaléria.
            • Exkurzia študentov - IAC Group, s.r.o. Lozorno

• Študenti prvého ročníka odboru logistika a druhého ročníka ekonomika v rámci odborného vzdelávania navštívili spoločnosť IAC Group (Slovakia) s.r.o. v Automobilovom priemyselnom parku  v Lozorne,  ktorá sa zaoberá výrobou  interiérových komponentov áut značiek Volkswagen, Volvo, Audi, Porsche, Mercedes - Maybach. Dostali odborný výklad od pána Sedláka a pána Bureša v súvislosti so zameraním a  výrobou  spoločnosti. Videli rozdelenie skladových a expedičných priestorov podľa zamerania, boli oboznámení so spôsobom skladovej evidencie tovaru a výroby v systéme Just in time. Zaujímavou súčasťou exkurzie boli ukážky práce pri pokožovaní, penení, práca vstrekovacích lisov, robotov a výseku kože. Študenti získali zážitky priamo z pracovného prostredia.
            • Divadelné vystúpenie Malý princ

• Dňa 16. 06. 2016 sme so študentkami našej školy zavítali do materských škôl v Holíči s cieľom spríjemniť najmenším deťom, prostredníctvom divadelného predstavenia, blížiaci sa koniec školského roka. Predviedli sme im zľahka upravenú podobu Malého princa od známeho francúzskeho spisovateľa a vojnového pilota Antoina de Saint Exupéryho. Deti mali možnosť oboznámiť sa s planétami a zaujímavými postavami, ktoré Malý princ pri svojom putovaní stretol. Na záver sme sa s deťmi, so želaním príjemného dňa rozlúčili.

Mgr. L. Suchá, Mgr. I. Černin
            • Druháci na školskom výlete

• Dva roky plánovaný výlet sme konečne zorganizovali. Chlapci a dievčatá z druhej „béčky“ to na chate AMOR v Zlatníckej doline Skalica poriadne rozbalili. Veselá nálada, úsmevy od ucha k uchu, ťažká turistika, nové priateľstvá, odvaha na tarzánii, prvé tohtosezónne skusy v bazénoch a posedenia pri ohni dodali chvíľam oddychu tú správnu atmosféru.
            • Návšteva galérie v Bratislave

• Dňa 14. júna 2016 študentky druhého a tretieho ročníka odbor učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo navštívili Mirbachov palác, kde sídli Galéria mesta Bratislavy. V galérii si pre študentov pripravili program s tvorivou aktivitou, ktorý bol zameraný na „Situácie a príbehy“.

• Exkurzia polygrafov do tlačiarne Didot v Brne

• Študenti druhého ročníka odbor polygraf - operátor tlače sa zúčastnili exkurzie do tlačiarne DIDOT, spol. s r.o. v Brne. Tlačiareň sa špecializuje na digitálnu a ofsetovú tlač. Odborná exkurzia ponúkla veľa zaujímavých informácií zaobalených do pútavého výkladu s možnosťou vidieť tlačiarenskú prax na vlastné oči. Študenti sa oboznámili s výrobou knižiek, prospektov, obalov a iných produktov polygrafického priemyslu od digitálneho súboru až po finálnu podobu.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=LpvCEe0z80Q
            • Blší trh

• Dňa 07.06.2016 sa  v areáli Strednej odbornej školy Jozefa Čabelku v Holíči uskutočnil už 7. ročník tzv. „Blšáku“. Tieto trhy sa stali u nás krásnou predprázdninovou tradíciou, kde študenti uplatnia svojho obchodného ducha a predávajú rôzne drobnosti ako sú napríklad plyšové hračky, knihy, CD, ovocné koláčiky ,čokoládové maffinky, hot dogy, letné nealko nápoje, sladké wafle  so šľahačkou a jahodami.
            • Medzinárodný deň detí na zámku

• Oddelenie kultúry a športu Mesta Holíč v spolupráci s Centrom voľného času a obidvomi strednými školami pripravilo pre svojich mladších kamarátov zábavno-súťažné podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Z našej školy sa na organizovaní tohto podujatia podieľali študentky prvého ročníka odbor učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo. Pripravili si pre deti animačné aktivity ako hádzanie na presnosť, skladanie puzzle a prechod cez pavučinu. Študentky dohliadali aj na výstavu ZUŠ Holíč a štartovali deti na ich ceste plnej hier, pohybu a súťaženia.  Nesmieme zabudnúť aj na študentov tretieho ročníka odbor učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo, ktorí pripravili na toto podujatie rekvizitu žabky.
            • Plavba loďou v MŠ Lúčky

• Dňa 31. 05. 2016 sme sa zúčastnili s tretiakmi odbor učiteľstvo pre materské školy na plavbe loďou, ktorú organizovali v MŠ Lúčky.
              Mgr. Radovan Srnec