• Logistika

     •  

      • ŠKOLSKÝ ROK 2019/2020

      • Miesto zahraničnej stáže: ČD Cargo Česká Třebová

       V druhej polovici októbra sa deväť študentov 3. ročníka odboru logistika zúčastnilo zahraničnej stáže v rámci projektu Erasmus+ vo firme ČD Cargo – prevádzková jednotka Česká Třebová. Firma ČD Cargo je dcérskou spoločnosťou Českých dráh a zaoberá sa prepravou širokej škály tovarov od surovín po výrobky s vysokou pridanou hodnotou, prepravou kontajnerov,
       mimoriadnych zásielok, prenájmom železničných vozov, vlečkovými a ďalšími prepravnými službami. Študenti sa počas svojej praxe stali súčasťou „Řízení provozu Česká Třebová“, ktoré sa skladá z dvoch oddelení. Mali možnosť postupne sa oboznámiť s chodom oboch oddelení, informačnými systémami a konkrétnymi činnosťami jednotlivých pracovníkov.
       Erasmus nie je len o práci, ale aj o zábave. A tak si logisti vo voľnom čase užili bowling či plaváreň alebo si vyskúšali kedysi populárne ľudové auto značky Velorex v miestnom múzeu zameranom na dopravu. Česká Třebová je významným železničným uzlom, preto nie je problém dostať sa vlakom na mnoho zaujímavých miest. Logisti vyrazili na výlety do Letohradu so zaujímavým múzeom remesiel, Litomyšle s prekrásnym renesančným zámkom a múzeom hračiek, Pardubíc a Hradca Králové s historickými centrami miest. Najväčším zážitkom pre všetkých však určite bola návšteva Prahy. Po dvoch týždňoch strávených na stáži sa študenti vrátili domov plní nových dojmov, vedomostí, skúseností a zážitkov.
       Mgr. Jana Kubíčková. 

      • ŠKOLSKÝ ROK 2017/2018

      • Miesto zahraničnej stáže: Ostrava DHL Express (Czech Republic) s.r.o.

       4 študenti odboru Logistika-informačné technológie boli vybraní na zahraničnú stáž do logistickej spoločnosti DHL Express v českom meste Ostrava.

 • Staňte sa naším fanúšikom