• Výchovný koncert - Svet peňazí

• Výchovný koncert - Svet peňazí - Obrázok 1

V pondelok 29. januára sa v telocvični SOŠ J.Čabelku uskutočnil hudobno-výchovný koncert „Svet peňazí“. Program bol zameraný na finančnú gramotnosť , ako porozumieť financiám a správne s nimi zachádzať v rôznych životných situáciách. Koncert sa dotýkal tém, ako napr. peniaze, úver, banky a účty, sporenie a investovanie, úroková pasca, dlh a bohatstvo, rodinný rozpočet, história peňazí atď. Obsah bol obohatený zaujímavými príbehmi ľudí, ktorí zbohatli svojou šikovnosťou, alebo talentom, ale aj o príbehy ľudí, ktorých náhle zbohatnutie pripravilo úplne o všetko.

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku - Obrázok 1

17. januára 2018 sa konalo v Skalici okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Náš študent Matej Srb z 2.B obsadil 2. miesto. Gratulujeme!

• Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

• Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku - Obrázok 118. januára sa v Skalici konalo okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku. Našu školu reprezentovali dve študentky - Lea Burcelová zo 4.A a Natália Mindžáková zo 4.B. Dievčatá preukázali svoje jazykové znalosti a zručnosti, zapojili fantáziu, vyjadrili názory k daným témam. Z dvojice dievčat bola úspešnejšia Lea Burcelová, ktorá obsadila 2. miesto a tým si vybojovala postup do krajského kola. Držme jej všetci palce!
            Mgr. Jana Kubíčková