• DOD na mliečnych farmách

• Cieľom Dňa otvorených dverí na mliečnych farmách na Slovensku bolo priblížiť návštevníkom prácu farmárov a tým podporiť záujem o živočíšnu výrobu, ale aj zvýšiť spotrebu mlieka a mliečnych výrobkov. Tento rok sa do tohto projektu zapojili aj farmári z PD Radošovce - Vieska a v dňoch 14. - 15. júna 2024 otvorili svoje brány pre verejnosť. Vďaka tomu sme mohli so študentmi 1. a 3. ročníka v odbore ekonomika pôdohospodárstva navštíviť toto pracovisko a dozvedieť sa veľa informácií ako sa tu pracovníci denne starajú o kravy a ako vyzerá "cesta mlieka" od prvovýrobcu až k nám - bežným spotrebiteľom.

• ERAZMUS +

• V dňoch 20. - 31. mája 2024 prebehol ďalší cyklus projektu Erasmus+. Tentokrát sme si za miesto pobytu a odborného vzdelávania vybrali Pardubice. Do danej aktivity sa zapojili študenti 3. ročníka v dvoch študijných odboroch ekonomika pôdohospodárstva a logistika. Ekonómovia absolvovali odbornú stáž v Národnom žrebčíne Kladruby nad Labem a logisti si rozširovali svoje odborné kompetencie v jednej z prevádzok predajne JYSK. Študenti si svoj pobyt spestrili rôznymi voľnočasovými aktivitami, vďaka ktorým spoznali zaujímavosti samotného mesta, ale aj blízkeho okolia.

• Top školák

• Dňa 7.6.2024 sa v amfiteátri Holíč uskutočnilo oceňovanie žiakov základných a stredných škôl Top Školák. Na podujatí bol ocenení primátorom Zdenkom Čambalom aj žiak našej organizačnej zložky Spojenej školy v Holíči Daniel Greň - žiak 4. ročníka odboru logistika, ktorý reprezentoval školu v olympiádach z anglického jazyka počas štúdia. V tomto školskom roku sa prebojoval do krajského kola, kde sa umiestnil na 2. mieste

• Športový deň na zámku

• Študentky 1.ročníka odborov Učiteľstvo pre materské školy a Sociálno-výchovný pracovník pripravili pre deti z MŠ Hviezdoslavova zo Skalice športové dopoludnie v priestoroch okolia holíčskeho zámku. Detičky si zasúťažili v rôznych disciplínach a s pani učiteľkami si ešte po krátkom odpočinku urobili prechádzku okolo zámku.

• S deťmi je zábava!

• Dňa 12.6.2024 žiaci 1.MŠS a 4.HA pripravili pre škôlkarov zábavno-súťažné dopoludnie. Deti ho s dobrou náladou i detskou dravosťou absolvovali. Na záver boli odmenení občerstvením, ktoré im pripravili žiaci hotelovej akadémie.

• Deň detí v Materskej škole, Kopčany

• V piatok 29. 5. 2024 sme spoločne s deťmi z materskej školy v Kopčanoch oslávili MDD. Kostýmy si naše šikovné tretiačky, budúce učiteľky, vyrobili vlastnoručne! Počasie bolo premenlivé, ale deti sa výborne zabavili pri rôznych disciplínach, ako slalomy, behy, skoky, hody na cieľ loptičkami a kruhmi, preliezanie tunela a preťahovanie lanom. Po športovom zápolení mali deti veľký záujem o maľovanie na tvár.