• Advent vo Viedni

• Adventný čas sa spája aj s návštevou vianočných trhov. My sme sa vo štvrtok 13. decembra vybrali za vianočnou atmosférou do Viedne. Na námestí pri Dóme svätého Štefana nás privítala vôňa punču, zemiakových placiek a iných dobrôt. V stánkoch sme poobdivovali  krásne vianočné ozdoby a po pešej zóne sa presunuli do Hofburgu, bývalého sídla Habsburgovcov. Tu sme navštívili cisárske apartmány a múzeum venované Sissi, manželke Františka Jozefa I. Dozvedeli sme sa tu mnoho zaujímavostí nielen z dejín Rakúsko-Uhorska 19. a 20.storočia, ale najmä z osobného života manželského páru. Vydarený deň vo Viedni sme ukončili nákupom vianočných darčekov.

Mgr. Jana Kubíčková, Mgr. Lenka Filúšová

• Mikuláš, čert a anjel vo Vrádišti

• Deti zo Základnej školy s materskou školou vo Vrádišti privítali vo štvrtok 6. decembra 2018 mikuláša s čertom a anjelom. Ďakujeme našim študentom Sabine Ščúryovej (2.A UCI), Saskii Ivičičovej (2.A UCI), Jurajovi Bohušovi (2.B LOG)  a našej bývalej  študentke Lucii Černej (učiteľka ZŠ s MŠ Vrádište).

• Mikulášsky florbalový turnaj

• Dňa 6.12.2018 sa v telocvični SOŠ J.Čabelku Holíč uskutočnil Mikulášsky florbalový turnaj študentov – v zastúpení chlapcov všetkých ročníkov. Turnaj sa odohral v desiatich zápasoch a bol veľmi vyrovnaný. Na prvom mieste sa po vytrvalom boji  zaslúžene umiestnili študenti 1.B triedy. Druhé a tretie miesto obsadili študenti 2.B a 3.B triedy, pretože ich skóre bolo zhodné.  Najlepšími strelcami turnaja boli Samuel Marenčík z 1.B triedy – 6 gólov a Juraj Mikúš z 3.B triedy – 3 góly.

Víťazom blahoželáme a tešíme sa opäť o rok!

Mgr.Mária Túblová

• Čabelkovci zapojení do projektu Záložka do knihy spája slovenské školy

• Pri príležitosti medzinárodného mesiaca školských knižníc 2018 si v priebehu mesiaca október navzájom vymenilo záložku do knihy takmer 140-tisíc slovenských a českých rovesníkov z 1 270 základných a stredných škôl. Výmena záložiek sa uskutočnila v rámci dvoch projektov, ktoré boli  predovšetkým zamerané na podporu čítania žiakov, vytváranie priateľských vzťahov medzi školami a na poznávanie literatúry, histórie či kultúry Českej republiky a Slovenskej republiky. Projekt Záložka do knihy spája slovenské školy zorganizovala Slovenská pedagogická knižnica už po siedmykrát. Záložky stredoškolákov boli tematicky predovšetkým venované Milanovi Rastislavovi Štefánikovi a ďalším významným osobnostiam, ktoré spájajú Čechov a Slovákov. Doplňujúcim programom výroby záložiek  boli najmä návštevy knižnice, besedy o obľúbených knihách, dramatizácie rozprávok či  vyučovacie hodiny zamerané na predstavenie českého jazyka.

• Expert geniality show na našej škole

• Dňa 29.11.2018 prebehla celoslovenská vedomostná súťaž Expert geniality show. Každoročne sa do nej zapájajú žiaci základných a stredných škôl s cieľom otestovať si svoje vedomosti a poznatky z rôznych oblastí.  Zvoliť si môžu 2  ľubovoľné témy z piatich ponúkaných: Do you speak English,  Mozgolamy. Góly, body, sekundy,  Dejiny, udalosti , umenie,  Svetobežník a  Tajomstvá prírody.  Tento rok súťažilo celkovo  12 697 žiakov z  560 škôl.   Aj vybraní žiaci 1. a 2. ročníka  sa rozhodli  zapojiť.  Súťažné oblasti, ktoré ich zaujali boli najmä  Do you speak Englisch, Góly, body, sekundy a Mozgolamy. Výsledky budú zverejnené v januári. Držíme našim expertom palce, aby boli v tejto celoslovenskej súťaži čo  najúspešnejší.

Mgr. Lenka Filúšová