• Tlačiari obdivovali modely áut

• Malé veľké deti a pretekárske modely áut.

• Na výlete v Hradci Králové

• Posledným z miest, ktoré navštívili logisti počas stáže v Čechách bol Hradec Králové.

• Novinky v školskej knižnici

• Mesiac október je aj Medzinárodným mesiacom školských knižníc. Pri tejto príležitosti sme rozšírili náš knižný fond o niekoľko zaujímavých noviniek. Dúfame, že si nájdu svojich čitateľov.

L. Jewell - Jednoducho zmizla, C. Oakly -  Stačí iba dotyk, K. West -  Láska nie je lotéria, J. Green - Na vine sú hviezdy,  J. Green – Všade samé korytnačky, J.D. Salinger – Kto chytá v žite, Maxim  E. Matkin – Láska je chyba v programe, A. Morell – Prežiť, S. Fitzek – Terapia, J. Boyne - Chlapec v pásikavom pyžame, Christiane T. – My deti zo stanice ZOO,  D. Ivanová - Som ako morská voda, V. Fischer – Mengeleho dievča, C. Ahern – Chybná

• Stretnutie s výchovnými poradcami ZŠ

• Vo štvrtok 24.10.2019 sa vedenie školy stretlo s výchovnými poradcami základných škôl senického a skalického okresu, aby im odprezentovalo študijné odbory, ktoré naša škola ponúka.

• Túra na rozhľadňu Andrlův chlum

• Iba tí najodvážnejší sa rozhodli vystúpiť na rozhľadňu Andrlův chlum, ktorá stojí na kopci nad mestom Ústí nad Orlicí. Vyhliadková plošina sa nachádza vo výške 34,6 metra a vedie na ňu 183 schodov.

• Zábava na Erasme

• Učiteľky a tlačiari na trampolínach a bowlingu.

• Turnaj vo vybíjanej základných škôl

• V utorok 22.10.2019 zorganizovala naša škola turnaj vo vybíjanej dievčat zo základných škôl skalického a senického okresu. Výsledky: 1. miesto ZŠ Strážnická Skalica, 2. miesto ZŠ s MŠ Cerová, 3. miesto ZŠ Mallého Skalica. Gratulujeme!

• Výchovný koncert

• V pondelok 21.10. 2019 sa študenti našej školy zúčastnili výchovného koncertu "Hovorme o sexe". Hovorené slovo bolo doplnené pesničkami na danú tému.

• Budúce učiteľky na stáži

• Foto z materských škôl v Paskove a Řepišti, kde sú na stáži budúce učiteľky v rámci programu Erasmus+.

• Logisti v Pardubiciach

• Po pondelňajšej zábave na bowlingu vyrazili logisti opäť za poznaním. Tentokrát sa vybrali vlakom do Pardubíc, kde sa poprechádzali po historickom centre mesta a areáli miestneho zámku a príjemné popoludnie ukončili v nákupnom centre.

• Nedeľný výlet logistov - Litomyšl

• Nedeľu využili logisti na ďalší výlet - tentokrát navštívili krásne historické mesto Litomyšl. Po prehliadke renesančného zámku, ktorý je súčasťou Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, obdivovali staré bábiky a hračky v neďalekom múzeu. Potom navštívili piaristický kostol Nalezení sv. Kříže, prešli sa po kláštorných záhradách, odfotili sa pod sochou slávneho rodáka Bedřicha Smetanu a výlet zakončili výbornou kávou a čokoládou v miestnej čokoládovni.

• Logisti na výlete v Prahe

• Slnečnú sobotu využili tretiaci logisti, ktorí sú na stáži v Českej Třebovej, na spoznávanie hlavného mesta Českej republiky. Poprezerali si všetky významné pamiatky od Pražského hradu cez Karlov most, orloj, Staromestské a Václavské námestie a užili si atmosféru jesennej Prahy.

• Výlet do Štramberka

• Peknú októbrovú nedeľu strávili študenti, ktorí sú na stáži Erasmus+ na severnej Morave, na výlete v meste Štramberk.

• Výlet logistov do Letohradu

• Vo štvrtok sme po práci v CD Cargo vyrazili na výlet do blízkeho Letohradu, v ktorom sme navštívili Múzeum remesiel, prezreli si historické centrum mesta a poprechádzali sa po zámockom parku, v ktorom sme tiež obdivovali klokany a papagáje.

• Tlačiari na Erasmus+ v Českom Těšíne

• Zo stáže Erasmus+ pozdravujú operátori tlače, ktorí sú vo firme FINIDR v Českom Těšíne.

• Čabelkovci zapojení do projektu Záložka do knihy spája slovenské školy

• Už po ôsmykrát zorganizovala Slovenská pedagogická knižnica celoslovenský projekt Záložka do knihy spája slovenské školy. Keďže si tento rok v novembri pripomíname 30. výročie Nežnej revolúcie, bolo úlohou študentov vyrobiť záložku tematicky venovanú osobnostiam, ktoré sa zaslúžili o demokraciu. Študentky odboru učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo vyrobili na hodinách výtvarnej výchovy originálne záložky. Tieto boli zaslané našej partnerskej škole v Ružomberku. Doplňujúcim programom projektu sú aktivity zamerané na podporu čítania -  návštevy knižnice a besedy so spisovateľmi.

Mgr. Filúšová

• Logisti na stáži Erasmus+

• Aj voľný čas na Erasme trávime aktívne. V utorok sme vykročili po náučnom chodníku vo Wolkerovom údolí v Ústí nad Orlicí. V stredu sme zasa navštívili mestské úzeum v Českej Třebovej, ktoré sa zameriava na rôzne druhy dopravy. Súčasťou expozície sú aj vozidlá Velorex, ktoré sa v meste vyrábali až do 70-tych rokov 20.storočia.

• Kam na strednú? Predsa k nám!

• Foto z prezentácie stredných škôl v Senici, ktorá sa konala pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja. Vedenie školy spolu so študentami odprezentovali všetky odbory, ktoré škola ponúka. Milí deviataci, ak vás naša škola zaujala, môžete sa k nám prísť pozrieť na Deň otvorených dverí, ktorý pre vás chystáme v piatok 22.novembra 2019!

• Pozdrav z Českej Třebovej

• Tretiaci logisti pozdravujú zo stáže vo firme CD Cargo, ktorá sa realizuje prostredníctvom programu Erasmus+. Prvý deň sa oboznamovali s firmou a v poobedňajších hodinách spoznávali mesto Ústí nad Orlicí, v ktorom sú ubytovaní.