• Školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• Vo štvrtok 21. novembra 2019 sa konalo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Výsledky kategórie 2D: 1. miesto: Igor Jakúbek 4.B, 2.miesto: Tomáš Hepal 2.A, 3.miesto: Jakub Kukliš 3.A. Výsledky kategórie 2C: 1.miesto: Jakob Marian Falk 2.A.

• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku sa uskutočnilo 18.11.2019. Zúčastnilo sa ho 15 študentov  zo všetkých  ročníkov. Víťazkou sa stala Lenka Chromková z 3.A, ktorá zároveň postupuje do okresného kola OAJ. Gratulujeme.

Mgr. Monika Nádaská, Mgr. Andrea Lukáčiová

• Imatrikulácie prvákov

• Tradície sa majú dodržiavať a preto sa na našej škole ako každý rok konalo prijímanie prvákov do stavu študentského. Zábavné úlohy väčšina zvládala s úsmevom a svoje improvizačné schopnosti ukázali i inové pani profesorky.

• Čabelkovci na Bibliotéke

• V piatok 8.novembra 2019 sa študenti našej školy vybrali do Bratislavy. Ich cieľom bolo výstavisko Incheba, kde sa konal ďalší ročník výstavy Bibliotéka - Pedagogika. Mali možnosť prezrieť si stánky rôznych vydavateľstiev, zakúpiť si knihy s atraktívnymi zľavami, stretnúť populárnych spisovateľov ako napríklad Daniel Hevier, ale aj vyskúšať si všelijaké hry a didaktické pomôcky.

• Biela pastelka - poďakovanie

• Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska zaslala našej škole ďakovný list za spoluprácu pri realizácii zbierky Biela pastelka 2019. Študenti našej školy vyzbierali 359,31€.

• Futsal ZŠ - okresné kolo

• Dňa 29. 10. 2019 sa u nás v telocvični konalo okresné kolo chlapcov ZŠ vo futsale. Chlapci boli rozdelení do dvoch skupín, kedy zo skupiny postupovali prví dvaja do semifinále. Víťazmi turnaja sa stali chlapci zo ZŠ a MŠ Gbely, ktorí vo finále porazili až na pokutové kopy ZŠ Vajanského Skalica.

Poradie :

1. ZŠ s MŠ Gbely = postup na MK

2. ZŠ Vajanského Skalica

3.ZŠ Mallého Skalica

4. ZŠ Bernolákova Holíč

5. Súkromná ZŠ Skalica

6. ZŠ Radošovce

7. ZŠ Brodské

• Čabelkovci v divadle

• Dňa 28.10.2019 sme sa so žiakmi prvých ročníkov zúčastnili divadelného predstavenia Tajný denník Adriana Mola. Humorný príbeh dospievajúceho chlapca  Adriana vynikajúco spracovali herci divadla  L udus v priestoroch Štúdia L+S. Knižná  predloha tejto divadelnej inscenácie  vznikla už v roku 1982 z pera autorky Sue Townsendovej a okamžite sa stala svetovým  bestsellerom.  Divadelné spracovanie v ničom za knihou nezaostáva a vie zaujať , pobaviť a rozosmiať najmä mladé publikum.  V hlavnej úlohe sa predstavil herec Dávid Hartl, ktorého môžeme v súčasnosti vidieť aj v televíznej súťaži Tvoja tvár má známy hlas.

Mgr. Filúšová