• Na prax do zahraničia

• Program EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport

Naša škola podala vo februári 2016 prihlášku do programu Erasmus+. Po úspešnom schválení projektu "Na prax do zahraničia" sme získali finančný grant vo výške 40 146 eur. Študenti našej školy sa od júna 2017 do mája 2018 v dvoch turnusoch zúčastnili zahraničnej praxe.

Cieľom projektu  je zvýšiť kvalitu praktickej a odbornej prípravy účastníkov a tak zlepšiť ich uplatnenie na trhu práce. Študenti z odborov logistika - informačné technológie a polygraf - operátor tlače prehĺbili svoje vedomosti a praktické zručnosti v nadnárodnej spoločnosti DHL Express Ostrava a v tlačiarenskej firme FINIDR Český Tešín. Študenti  odborov sociálno – výchovný pracovník a  učiteľstvo pre MŠ  absolvovali prax v zariadení Sociální služby města Havířov a  v dvoch materských školách v Havířově. Prax prebiehala v rozpätí dvoch týždňov (10 pracovných dní) a vybraní boli študenti s najlepšími študijnými výsledkami.

POLYGRAF - OPERÁTOR TLAČE

LOGISTIKA - INFORMAČNÉ TECHNOLÓGIE