• David Jankovič víťazom okresného kola Olympiády v NEJ

• Vo štvrtok 17. januára 2019 sa v Skalici uskutočnilo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Našu školu úspešne reprezentoval David Jankovič zo 4.A, ktorý získal 1. miesto a zároveň postúpil do krajského kola. Gratulujeme a budeme mu všetci držať palce!

Mgr. Jana Kubíčková

• Okresné kolo Olympiády z anglického jazyka

• 16.1.2019 sa študent 2.B Matej Sklenár zúčastnil okresného kola Olympiády z anglického jazyka v Senici a obsadil 2.miesto. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

• Novinky v školskej knižnici

• Do školskej knižnice pribudli v priebehu mesiaca december nové knižné tituly. Dúfame, že oslovia našich študentov a do radu stálych čitateľov pribudnú aj noví, pre ktorých sa čítanie dobrej knihy stane príjemným spôsobom trávenia voľného času.

Nové tituly v knižnici 2018/2019

Tajuplné povesti o slovenských hradoch – R. Matúšková

Časopis Vrabček

• Čabelkovci v útulku

• V priebehu mesiaca december sa žiaci našej školy rozhodli usporiadať akciu na podporu psieho útulku PAF v Skalici. Na túto akciu priniesli dary, teda granule, deky, konzervy, rôzne psie pochutiny jednotlivci z tried: 2.A, 2. B., 3.A., 3.B., 4.A. Keď sme prišli k útulku, psíci sa tešili, boli šťastný, že niekto prišiel a vyzerali, že je o nich veľmi dobre postarané. Pani, ktorá sa o nich starala, bola milá a vyžarovalo z nej dobro, ktoré je pre starostlivosť o psíkov, ktorých niekto vyhodil, alebo boli v minulosti bitý nevyhnutné. Odovzdali sme im všetky dary od žiakov našej školy. Pani nám pekne poďakovala a spýtala sa, či chceme, aby pustila psíkov za nami. My sme súhlasili, tak ich postupne začala púšťať. Psíci boli veľmi živý, čo je dôkaz dobrej starostlivosti, boli prítulný, čo je dôkaz, že veria ľuďom a hlavne boli čistý a bolo vidno, že je o nich dobre postarané. Osobne za seba si myslím, že to bol veľmi dobrý nápad, pretože sme pomohli tým, čo to potrebovali a myslím, že takýchto akcií by malo byť viac. Som rád, že som mohol byť jej súčasťou a dúfam, že sa bude niečo podobné ešte organizovať, a že sa vyzbiera ešte viac.

Juraj Bohuš, 2.B