• V Bratislavskom bábkovom divadle

• Dňa 19.2.2019 študentky 1.B UČI a 2.A UČI navštívili spolu s pani profesorkami  Mgr. Lenkou Filúšovou a Mgr. Janou Kubíčkovou  Bratislavské bábkové divadlo. V bábkovom divadle plnom detí sme si pozreli dobrodružnú bábkovú klasiku o skrytom hrdinovi s názvom Popolvár. Hlavný hrdina Popolvár je škaredé káčatko a večný lenivec medzi ľuďmi a medzi Slovákmi, no napokon sa stane hviezdou krajiny po tom, čo zachráni krásnu princeznú pred zlým černokňažníkom. Divadlom sa ozýval veľký smiech, čo značí že sme si predstavenie užili a účinkujúcich sme odmenili veľkým potleskom. Po zážitku z divadla sme sa presunuli do blízkeho nákupného centra kde sme strávili  čas nakupovaním a na záver načerpali silu pred odchodom dobrým jedlom. Z výletu sme sa vrátili spokojní a s radosťou, že sme mali možnosť vidieť skvelo spracované bábkové predstavenie.

Natália Hurbanová, 2.A

• Študentské prezidentské voľby

• Študentských prezidentských volieb, ktoré sa konali 13.-14.2.2019 sa zúčastnilo 41,67 % voličov. Víťazka volieb získala 51,47 % platných hlasov.
              Ďakujeme študentom za účasť a volebnej komisii za hladký priebeh volieb.
              Výsledky 1.kola Študentských prezidentských volieb:
              1. Zuzana Čaputová
              2.-3. Bohumila Tauchmanová
              2.-3. Marián Kotleba
              4. Milan Krajniak
              5.-6. Robert Mistrík
              5.-6. Béla Bugár
              7. Martin Daňo
              8.-9. Róbert Švec
              8.-9. Maroš Šefčovič
              10. Štefan Harabin
              11.-15. Ivan Zuzula
              11.-15. Juraj Zábojník
              11.-15. Eduard Chmelár
              11.-15. František Mikloško
              11.-15. Jószef Menyhárt

• Karneval v CVČ

• Dňa 13.2.2019 usporiadalo CVČ Holíč, v rámci krúžku Materské centrum Žubrienky, karneval pre deti do troch rokov. K spolupráci prizvali aj študentky našej školy z 3.A triedy – odbor  učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo.

Veselý karneval a masky všetkých potešili a spríjemnili deň malým aj veľkým.

Mgr. Mária Túblová

• Ekonomická olympiáda Trnava

• 499 stredoškolákov z 18 škôl v Trnavskom kraji sa zapojilo do tohtoročnej Ekonomickej olympiády. V piatok 8. 2. sa stretla najlepšia 41-tka v krajskom kole súťaže na Fakulte sociálnych vied UCM v Trnave. Medzi nimi boli aj dvaja žiaci našej školy - Veronika Pavelková a Juraj Bohuš študenti odboru logistika.

Ekonomická olympiáda je celoslovenská súťaž v znalostiach z ekonómie a financií, ktorá je určená študentom stredných škôl. Svojím poňatím prispieva k ďalšiemu rozvoju kľúčových schopností a znalostí študentov v tomto odbore. Otázky do súťaže a koncepciu Ekonomickej olympiády spoluvytvárajú ekonómovia a odborníci z  Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz, Českej národnej banky a Inštitútu ekonomického vzdelávania.

Cieľom Ekonomickej olympiády je vyhľadávať medzi slovenskými stredoškolákmi nadaných budúcich ekonómov a následne ich podporovať v rozvoji, vytvoriť im dobrý odrazový mostík pre ďalšie štúdium, prax a kariéru. Celonárodná ekonomická súťaž ich prepojí s ekonómami a expertmi, ktorí môžu študentov následne inšpirovať a podporovať na študijnej a kariérnej ceste. Študenti môžu taktiež vyhrávať stáže a hodnotné ceny, ktoré Ekonomickej olympiáde poskytujú partneri projektu.

• Čabelkovci v celoslovenskej vedomostnej súťaži Expert geniality show medzi najúspešnejšími!

• Do celoslovenskej vedomostnej súťaže Expert geniality show sa v školskom roku 2018/2019 zapojilo 4796 stredoškolákov. Medzi najúspešnejších riešiteľov sa zaradil aj žiak našej školy Adrian Vrablic z 2.B. odbor logistika, ktorý sa umiestnil na celkovom 44. mieste a získal titul TOP EXPERT. Ešte lepší výsledok dosiahol vo vybraných súťažných kategóriách, Svetobežník -17. miesto; Dejiny, udalosti, umenie – 28. miesto. Aj ostatným žiakom našej školy sa podarilo dosiahnuť dobré umiestnenie. Ján Bohdan, Jakub Kukliš, Juraj Bohuš (2.B), Terézia Tomišová (2.A) a Šimon Jedlička (1.A) získali titul EXPERT NA TÉMU. Vo svojich súťažných kategóriách – Góly, body, sekundy, Mozgolamy, a Svetobežník - sa umiestnili v prvej štvrtine rebríčka. Blahoželáme!

Mgr. Lenka Filúšová

• Galéria mesta Bratislavy - Josef Lada

• Študentky 3.A – učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo navštívili Mirbachov palác, v ktorom sídli Galéria mesta Bratislavy. V galérii si prezreli výstavu venovanú Josefovi Ladovi a zamestnanci si pre nich pripravili metodickú hodinu, kde im odprezentovali, čo robia s deťmi.

Josef Lada (1887 – 1957) patrí k tým českým výtvarným umelcom, ktorého tvorba je známa po celom svete. Pôsobil ako maliar, ilustrátor a spisovateľ najmä kníh pre deti. Vytvoril si osobitý, okamžite ľahko identifikovateľný štýl s jemným humorným podtextom. Slávnymi sa stali aj jeho štylizované malebné zobrazenia českej, často zasneženej  dediny.