• Zahraničné stáže / Erasmus +

• Naša škola sa prihlásila do projektu „Mobilita žiakov a pracovníkov v odbornom vzdelávaní a príprave„ a získala grant z EÚ 45 500 €. Hlavným cieľom projektu je zvýšiť kvalitu praktickej a odbornej prípravy účastníkov a zlepšiť ich uplatnenie na trhu práce (tento projekt reaguje na požiadavky zamestnávateľov v regióne). Projekt bude zatiaľ prebiehať od 01.06.2015 - 01.06.2016, zúčastní sa ho 25 študentov z odborov Sociálno-výchovný pracovník, Ekonomika pôdohospodárstva a Operátor tlače a 3 pedagogickí pracovníci. Prax bude prebiehať v niektorom štáte Európskej únie (1. stáž sa bude konať v Českej republike, v rozpätí dvoch týždňov, 10 pracovných dní). Účastníci zahraničnej praxe budú vyberaní podľa študijných výsledkov a motivačných listov. Všetkým  vybraným budeme želať veľa šťastia a úspechov, aby nadobudnuté vedomosti a zručnosti využili vo svojom ďalšom profesijnom živote.

• Medzinárodný deň detí

• Pri príležitosti osláv Medzinárodného dňa detí sme prijali pozvanie mesta Šaštín – Stráže a zapojili sa do programu pre deti na oslavu ich sviatku. So študentkami tretieho ročníka odbor sociálno – výchovný pracovník sme vystúpili s divadelným predstavením Mravčie putovanie. Súčasťou predstavenia boli i tanečné kreácie, ktoré dotvorili veselú atmosféru deja, do ktorého boli vtiahnutí aj detskí diváci. Deti mali možnosť spoznať rôzne postavičky zo zvieracieho sveta a po vystúpení si s mravcami, čmeliakom, lienkou a stonožkou urobili spoločné fotografie.

• Chmelári 11

• Našim revírom je dedina Ročov, Naše tempo je vražedné, Našimi protivníkmi sú chmeľ, babky, drátky a kontrolórky, Ich tempo je vražedné, Ich oči sú veľmi bystré, Ich ruky veľmi šikovné, A ich "huby" nevymáchané, To sme my čabelkovci na chmeli

• Berlín a Lipsko

• V dňoch 27. 4. 2015 - 1. 5. 2015 sa študenti 4.B triedy: Dominik Krušina, Daniel Becáni, Pavel Duffek a Marek Dojčák zúčastnili leteckého zájazdu do Berlína a Lipska. Viac v článku: berlin_lipsko.pdf

• Výtvarné sympózium "Kroky k umění"

• V utorok 12. mája 2015 sa v Hodoníne uskutočnil VII. ročník výtvarného sympózia "Kroky k umění". Tento rok bola téma zameraná na "Vysnívanú dovolenku". Našu školu reprezentovali študentky druhého ročníka odbor učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo Eliška Vidová a Sabina Vanda Leskovská. Svoje umelecké dielo nazvali "Sladký domov". Vytvorené obrazy budú súčasťou putovnej výstavy, ktorá sa uskutoční v nasledujúcom školskom roku.

• Maturity 2015

• Dňa 5. mája 2015 sa na našej škole uskutočnila praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky. Naším maturantom budeme držať palce aj pri ústnych maturitných skúškach, ktoré ich čakajú o pár týždňov. yes

• Hollého pamätník - krajské kolo

• Dňa 30.04.2015 sa v Trnave konalo krajské kolo v prednese poézie - Hollého pamätník. Našu školu opäť reprezentovala študentka Klára Madunická z 3.A (odbor sociálno-výchovný pracovník). Klára okúzlila svojím prednesom i porotu, ktorá jej udelila 2. miesto s návrhom na postup do celoslovenského kola - Hviezdoslavov Kubín, ktoré sa bude konať v júni. Klárke blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov !

• Exkurzia - gazdovský dvor Branovo

• Študenti 1. - 3. ročníka odbor Ekonomika pôdohospodárstva navštívili vo štvrtok 23.04.2015 Gazdovský dvor Branovo neďaleko Dvorov nad Žitavou. Počas exkurzie si mohli prezrieť celý areál farmy zameraný na agroturistiku, užšiu formu vidieckej turistiky s využitím poľnohospodárskych podmienok. Študenti sa mohli presvedčiť, že koníky, ovce, kozy a ďalšie druhy HZ sú chované v nadštandardných podmienkach s možnosťou voľného výbehu v krásnom a udržiavanom prostredí. Taktiež si mohli zakúpiť rôzne syrové špeciality vyrábané tradičným spôsobom z ovčieho a kozieho mlieka.

• Prednáška o bankových produktoch

• Dňa 9.4.2015 sa v priestoroch školy uskutočnila prednáška o bankových produktoch. Riaditeľka Slovenskej sporiteľne Ing. V. Škojcová poskytla študentom 3. - 4. ročníka prierez bankovými službami určenými pre ich vekovú kategóriu. Študenti získali prehľad o možnostiach financovania ich vysokoškolského štúdia, alebo ako si môžu v budúcnosti vyriešiť problémy s bývaním.

• Úspešné účinkovanie DS Sopky na Malej krajskej scénickej žatve

• Dňa 28. marca 2015 sa uskutočnila v Kultúrnom dome Senica každoročná krajská súťaž ochotníckych súborov. V tomto roku sa jej zúčastnili aj naše divadelníčky - študentky tretieho ročníka odbor sociálno-výchovný pracovník, kam postúpili z prvého miesta okresného kola. Za svoje divadelné výkony boli ocenení diplomom za úspešné účinkovanie, ktorý im túto udalosť bude pripomínať.

• Veľkonočné tvorivé dielne v Senior dome Terézia

• V dňoch 27. marca a 31. marca 2015 sa stretli dve generácie v Senior dome Terézia Holíč. Klienti zariadenia, žiaci prvého a tretieho ročníka odbor sociálno-výchovný pracovník si tentokrát vymenili úlohy. Klienti sa snažili naučiť a ukázať ešte stále svoje šikovné ruky zhotovením veľkonočných ozdôb. Na túto tradíciu chceme nadviazať aj v ďalších rokoch.

• Exkurzia tlačiarov

• Študenti 4.B (tlačiar na polygrafických strojoch) a 1.B (operátor tlače) sa zúčastnili odbornej exkurzie v spoločnosti Willmark Bratislava, ktorá je jednotkou v segmente veľkoplošnej tlače na Slovensku. Hlavnými službami firmy sú veľkoplošná digitálna tlač a veľkoplošná ofsetová tlač.