• Výtvarné sympózium

• Vo štvrtok 26. mája 2016 sa v Hodoníne uskutočnil VIII. ročník výtvarného sympózia "Kroky k umění". Tento rok bola téma zameraná na "Zvieratá známe i neznáme". Našu školu reprezentovali študentky druhého ročníka odbor učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo Patrícia Antalová a Monika Stehlíková. Svoje umelecké dielo nazvali "Bublifuk". Vytvorené obrazy budú súčasťou putovnej výstavy, ktorá sa uskutoční v nasledujúcom školskom roku.
            • Prednáška na tému - Krízové situácie

• Dňa 18. 05. 2016 sa uskutočnila na našej škole prednáška pre študentov prvých ročníkov zameraná ne tému konflikty.
              Zamestnankyne pedagogicko-psychologickej poradne, zaujímavým spôsobom prostredníctvom hier a aktivít, študentom priblížili tematiku krízových situácií.
              Študenti sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o druhoch konfliktov a možnostiach ich riešenia. Aktívne sa zapájali do diskusie a zúčastňovali sa aktivít.
            • Hokej u Čabelkovcov

• Fandenie máme v krvi. Opäť sme to dokázali. Podporiť slovenskú reprezentáciu v hokeji bol silný argument. Boj o štvrťfinále s USA sme s napätím všetkých síl sledovali prostredníctvom IT techniky. Emócie, pocity radostí zo strelených gólov, obavy pred korčuliarskou technikou Američanov a ich strelené zlepené góly, nás neustále držali v napätí. Stres z nás opadol po šesťdesiatich minútach. Zostali sme chvíľu smutní. No máme racionálnych fanúšikov medzi študentmi i pedagógmi. Usúdili sme, že  ak by sme takýmto spôsobom bojovali počas celých majstrovstiev, postup by nám neutiekol medzi prstami.Boli sme s Vami, naši mladí slovenskí hokejisti. Potešili ste nás víťazstvom nad USA. Budeme pri Vás i na budúci rok.
              Mgr. Igor Černin
            • Odovzdávanie certifikátov Europass mobility

• Študenti, ktorí sa v školskom roku 2015/2016 zúčastnili študijného programu Erasmus+ si v piatok 13. mája 2016 prevzali z rúk riaditeľa školy Ing. Jozefa Pavlíka certifikáty Europass mobility. Po ukončení stáže v zahraničí získali študenti  jeden z najuznávanejších európskych certifikátov Europass o absolvovaní pracovnej alebo vzdelávacej stáže v zahraničí, ako i certifikát z konkrétnych zamestnávateľských firiem a prijímajúcich inštitúcií. Pre každého študenta, v životopise ktorého sa vyskytuje zahraničná skúsenosť potvrdená týmto oficiálnym Europassom, to znamená veľkú výhodu na trhu práce v budúcnosti.
            • Rozlúčka so štvrtákmi

• Dnes sa písal v kalendári 13. máj 2016 – piatok.  Mnohí by si povedali: „No a čo?“ Iní: „Pane Bože, nešťastný deň!“ Ale u nás na škole (Stredná odborná škola Jozefa Čabelku, Holíč) bolo cítiť smútok zo všetkých strán. Naši štvrtáci - maturanti boli dnes na svojej almamater poslednýkrát ako študenti, prišli sa rozlúčiť so všetkými, s ktorými sa stretávali každý deň, ktorí boli ako ich druhá rodina.
            • Poznávací zájazd do Štrasburgu

• V dňoch 08. 05 – 11.05 2016 sa tri študentky našej školy zúčastnili poznávacieho zájazdu do Štrasburgu, ktorý sprostredkovala JUDr. Viera Kučerová s europoslankyňou Monikou Smolkovou. Ubytované boli v malom mestečku Erstein s krásnym prostredím prírody. V Štrasburgu zažili plavbu loďou, navštívili niekoľko historických pamiatok, akou je katedrála Notre Dame, boli v múzeu a v hlavnom rade sa zúčastnili prehliadky Europarlamentu, kde videli zasadnutie poslancov a besedovali s europoslankyňou Monikou Smolkovou. Dozvedeli sa veľa nových informácii, jedna zo žiačok, Klára Madunická, dokonca poskytla organizátorom aj rozhovor o pocitoch a dojmoch z výletu a vyslovila vlastné názory na súčasnú politiku.
            • Medzinárodný deň matiek

• Azda každá milujúca mama by povedala, že byť matkou je to najkrajšie, čo môže byť. A tak pri príležitosti Dňa matiek sa v stredu 11. mája 2016 naše študentky 1. ročníka odboru učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo v spolupráci s CVČ Holíč na námestí v Holíči pričinili svojou aktivitou pre detí. Dievčatá mali pripravené tri stanoviská.
            • Čabelkovci v Banskej Bystrici

• V piatok 6. mája  2016 sa Čabelkovci vybrali na exkurziu do Banskej Bystrice, kde navštívili Múzeum slovenského národného povstania (SNP). Študentov čakal mladý, zanietený sprievodca, ktorý im hneď v úvode pustil dokumentárny, čiernobiely film z obdobia  Slovenského štátu,  a potom ich sprevádzal po celom múzeu a jednotlivých expozíciách pozostávajúcich z dobových uniforiem, vyznamenaní, strelných zbraní, vojenskej techniky a predmetov, ktoré používali nielen nemeckí, sovietski, americkí, francúzski, britskí, slovenskí vojaci ale aj partizáni.
            • Cesta rozprávkovým prístavom - Baťov kanál

• Študentky 1. a 2. ročníka, budúce pani učiteľky v materských školách, sa podujali na príjemnú spoluprácu pri vytváraní programu na otvorení sezóny Baťovho kanála v Skalici. Pripravili si pre deti cestu rozprávkovým prístavom, kde realizovali množstvo zábavných aktivít. Deti preukázali obratnosť a šikovnosť v disciplínach. Za svoje výkony boli odmenené diplomom a sladkosťou.

Mgr. Lenka Suchá, Mgr. Anna Vydarená