• Tlačiari sa neboja ani výšok

• Za dodržania prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení boli študenti polygrafie na exkurzii v tlačiarni Petitpress v Bratislave. Prísne opatrenia boli nutné, pretože  v prípade výpadku by  takmer   pol milióna  čitateľov denníkov a týždenníkov v  nasledujúcom  týždni prišlo o svoje  ranné noviny.  Študenti so záujmom sledovali prípravu tlače a jej kontrolu na PC, veľmi rýchly proces výroby tlačových foriem, čo je pri novinovej produkcii obzvlášť dôležité. Aby sa zoznámili s celým procesom výroby novín  na tlačovom stroji s vertikálnym usporiadaním tlačových jednotiek,  šplhali sa do výšok.

• Erasmus v šk. roku 2021/2022

• Pre tento školský rok nám bola pridelená suma 32 160€. Na dvojtýždňovú zahraničnú stáž sa môže tešiť 16 študentov z odboru Ekonomika pôsohospodárstva a Sociálno-výchovný pracovník.

• Tlačiari sa vzdelávajú nielen v škole

• V minulých dňoch si študenti odboru Operátor tlače - vyskúšali vyrobiť vlastný papier v papierni v Prietrži, navštívili Bradlo a v múzeu kníhtlače sa zoznámili s históriou kníhtlače v Skalici. Poprezerali si kníhtlačové formy a historické stroje a tiež vyskúšali prácu s niektorými exponátmi.

• Erasmus+ 3. deň

• Doobeda sme usilovne pracovali, poobede sme navštívili mesto Frýdek-Místek. Objavili sme tam McDonald's, nákupné centrum a kolotoče. Druhá skupina bola na trhoch v Poľsku.

• Erasmus+ odštartoval

• Včera sme úspešne dorazili na miesto uskutočnenia Erasmus+. Jedna skupinka strávi dvojtýždenný pobyt vo Fryčoviciach a druhá v Českom Těšíne. Hneď prvý deň sme strávili aktívne, po práci na pracoviskách sme navštívili oboru Sovinec, kde žije jeleník bielochvostý.

• Erasmus+

• A je to tu! V nedeľu 13.6. odchádzajú 3 skupiny študentov na Erasmus+. Na Severnej Morave budú študenti získavať nové skúsenosti 2 týždne. Želáme im veľa zážitkov.

• 2.kolo prijímacích pohovorov

• Riaditeľ školy na základe rozhodnutia pedagogickej rady vyhlasuje 2. kolo prijímacích pohovorov pre školský rok 2021/2022 v týchto študijných odboroch:

3457 K operátor tlače - 4 voľné miesta

4236 M ekonomika pôdohospodárstva - 2 voľné miesta

3968 M logistika - 3 voľné miesta

7649 M učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo - 3 voľné miesta

• Finančná podpora od Grafobalu

• Touto cestou chceme vyjadriť poďakovanie za finančnú podporu Grafobalu Skalica, a.s., ktorá nám pomôže vybaviť dielňu polygrafie novým UV tlačovým zariadením, knihárskym lisom, novými počítačmi, IKT technikou a novými skrinkami do šatní. Naša polygrafická dielňa tak získa zase nové technológie, ktoré nám pomáhajú zvyšovať odbornú vzdelanosť našich študentov.