• Stredoškolská odborná činnosť

• Stredoškolská odborná činnosť - Obrázok 1

Dňa 13. februára 2018 sa uskutočnilo školské kolo stredoškolskej odbornej činnosti. Školského kola sa zúčastnili študenti štvrtého ročníka (študijný odbor operátor tlače). Najlepšie práce:
            Michal Duchoslav - Príprava farieb pred tlačou
            Jakub Bača - Výroba knižnej makety a návrh prebalu
            Marek Junek - Ručná výroba papiera

• Výchovný koncert - Svet peňazí

• Výchovný koncert - Svet peňazí - Obrázok 1

V pondelok 29. januára sa v telocvični SOŠ J.Čabelku uskutočnil hudobno-výchovný koncert „Svet peňazí“. Program bol zameraný na finančnú gramotnosť , ako porozumieť financiám a správne s nimi zachádzať v rôznych životných situáciách. Koncert sa dotýkal tém, ako napr. peniaze, úver, banky a účty, sporenie a investovanie, úroková pasca, dlh a bohatstvo, rodinný rozpočet, história peňazí atď. Obsah bol obohatený zaujímavými príbehmi ľudí, ktorí zbohatli svojou šikovnosťou, alebo talentom, ale aj o príbehy ľudí, ktorých náhle zbohatnutie pripravilo úplne o všetko.

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku - Obrázok 1

17. januára 2018 sa konalo v Skalici okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Náš študent Matej Srb z 2.B obsadil 2. miesto. Gratulujeme!

• Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

• Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku - Obrázok 118. januára sa v Skalici konalo okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku. Našu školu reprezentovali dve študentky - Lea Burcelová zo 4.A a Natália Mindžáková zo 4.B. Dievčatá preukázali svoje jazykové znalosti a zručnosti, zapojili fantáziu, vyjadrili názory k daným témam. Z dvojice dievčat bola úspešnejšia Lea Burcelová, ktorá obsadila 2. miesto a tým si vybojovala postup do krajského kola. Držme jej všetci palce!
            Mgr. Jana Kubíčková
          • Vianoce

• Vianoce - Obrázok 1

Dňa 21.12.2017 sa na našej škole uskutočnila vianočná besiedka. Každý ročník si osobitne pripravil kultúrny program, ktorým sme si spríjemnili tento predvianočný čas. Zároveň sme ocenili najúspešnejších študentov našej školy za prvý polrok šk.r. 2017/2018. Na záver sme si zaželali krásne sviatky. Celý deň sa niesol v duchu Vianoc, lásky a pokoja.

• Úspech na súťaži prevenčného programu Rodina bez cigariet

• Úspech na súťaži prevenčného programu Rodina bez cigariet - Obrázok 1

Študenti našej školy sa dňa 18. 12. 2017 zúčastnili súťaže prevenčného programu Rodina bez cigariet, ktorá sa tento rok konala v bývalom Kine Sloboda Skalica. Zúčastnili sa Magdaléna Nejedlíková (3. A) , ktorá tvorila dvojicu s Timeou Starou (2. A) a Lucia Karlovská (3. B) s Matúšom Foťkom (2. A).